Haber

Kurtulmuş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldıran The Guardian’a diyoruz ki: Korkmaya devam edin

2023 tarihi seçimlerinden kısa bir süre önce Atlantik cephesi açıkça Önder Recep Tayyip Erdoğan’a saldırmaya başladı. Batı, önce Türk Büyükelçiliği önünde Kuran’a yönelik menfur saldırılarda bulundu. Ardından ABD ve Avrupa’nın önde gelen dergi ve gazeteleri küstahça Türkiye’nin güçlü liderini hedef aldı.

Uluslararası kamuoyunda geniş bir okur kitlesine sahip olan İngiltere merkezli The Guardian, düşmanlığının ötesinde kirli bir dille Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef tahtasına oturtuyor.

BU NASIL BAŞLIK!

Türkiye’nin iki yüzlü ‘padişahı’ batının dostu değilbaşlıklı yazıda Erdoğan’a karşı çarpıtılmış, yalan ve kibirli sözler kullanıldı.

AK PARTİLİLER KABLOLU, İNGİLİZ YAYINI

The Guardian’ın eleştirmenlerce beğenilen makalesineAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, çok sert yanıt verdi.

Kurtulmuş’un Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

“ANTİDEMOKRATİK AÇIKLAMALAR VE ÇAĞRILAR ASLA KABUL EDİLEMEZ”

“The Economist, Stern, Bloomberg, Foreign Policy’den sonra The Guardian’da Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a yönelik antidemokratik açıklama ve çağrılar asla kabul edilemez. Şiddetle kınıyor ve reddediyoruz.

“TÜRKİYE’NİN HER GÜN ARTAN HİPOTİK YAKLAŞIMI TÜRKİYE’NİN DOĞRU YOLDA OLDUĞUNUN AÇIK BİR GÖSTERGESİDİR”

Avrupa’yı ve Batı’yı etkisi altına alan İslamofobi ve Türkiye karşıtlığına ses çıkarmayanların, terör örgütleri diliyle ülkemize ve Cumhurbaşkanımıza yönelik saldırıları ve her geçen gün artan ikiyüzlü yaklaşımları devam etmektedir. Türkiye’nin doğru yolda olduğunun açık bir göstergesidir.

“Bir Ahlaksız ve Tetikleyici Muhabirin Sanrıları”

The Guardian’da ülkemiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan hakkında yayınlanan yazı; gazetecilik ve diplomasi ilkelerini çiğneyen, nefret temelli, ahlaksız bir tetikçi, ‘muhabir’ kuruntusu.

“YÜKSELEN TÜRKİYE’DEN KORKMAYA DEVAM EDİN”

Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında Türkiye Cumhuriyeti’ne, demokrasisine ve halkına yönelik bu tiksindirici ve kibirli dili sahibine iade ediyor, yükselen Türkiye’den korkmaya devam diyoruz…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu