Haber

Gönüllü berberler ve kuaförler depremzedeleri traş etti

Gönüllü berberler ve kuaförler depremzedeleri traş etti

ELAZIĞ Elazığ’da gönüllü berberler ve kuaförler, KYK kurulunda ağırlanan depremzedeleri tıraş edip sahiplendi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan 2 büyük depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediyor. Afet bölgesinde evleri yıkılan veya hasar gören vatandaşlar Elazığ’a getirilerek Ahmet Kabak Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi. Burada depremzedelerin günlük ihtiyaçları karşılanırken, talepleri de karşılanıyor. Her zaman depremzedelerin yanında olan Elazığ Gençliği ve Spor İl Müdürlüğü ile Berberler ve Kuaförler Odası ortak çalışmaya imza attı. Dükkanları kapatan kuaför ve berberler, Çok Amaçlı Spor Merkezi’nin merkezine gelerek depremzedeleri tıraş edip, kişisel bakımlarını yaptı. Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, esnafla birlikte hareket ettiklerini belirterek, “Meslektaşlarımız gönüllü olarak dükkanlarını kapattılar. Depremzedelere katkı sağlamak istediler. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. böyle bir günde.”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, depremzedeleri yurtlarda ağırladıklarını belirtti. “Yaptığımız etkinlikle depremzedelere sahip çıkıyoruz. Depremzedeleri tüm şehir sahiplendi. Bundan sonra da elimizden geleni yapacağız.” Berber Mücahit Baysal, “Biz kendi dükkanımızı kapatıp buraya geldik. Depremzedelerimizi traş ediyoruz. Yaralarına merhem olmak istiyoruz. Onları yalnız bırakmamak için buradayız. Hiç şüphesiz gönüllü olarak geldim. Yanındayız” dedi. maddi ve manevi olarak elimizden ne geliyorsa.”

Malatya’dan Elazığ’a gelip ailesiyle birlikte KYK kurduna yerleşen Hakim Güldalı, “Malatya’dan geldim 5. sınıfa gidiyorum. Bir kaç gün araçta kaldık sonra araçta yakalandık. Deprem.Sonra vagonlarda kaldık ve sonunda Elazığ’daki KYK yurduna geldik.Buraya geldik.Beni traş ettiler. Henüz aynaya bakmadım ama bence çok güzel.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu