Haber

Ayşe Özkiraz’a ‘sahte doktor’a 13 yıla kadar hapis

TEKİRDAĞ’ın Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde tutuklanan, kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve sahte diplomayla çalıştığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz (20) hakkında iddianame hazırlandı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan Ayşe Özkiraz, 25 Ekim’de tutuklandı. Tekirdağ T Tipi Cezaevi’ne konan Ayşe Özkiraz, avukatı aracılığıyla karara itiraz etti. Bir üst mahkeme olan Çerkezköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen tutukluluk kararına avukatının yaptığı itiraz reddedildi.

Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayşe Özkiraz ile ilgili soruşturmayı tamamladı. Özkiraz hakkında hazırlanan iddianame, Çerkezköy Asliye Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. İddianamede Özkiraz, ‘resmi belgede sahtecilik’ten 2 yıldan 5 yıla kadar, ‘özel belgede sahtecilik’ten 1 yıldan 3 yıla kadar, ‘muhalefet’ten 2 yıldan 5 yıla kadar olmak üzere toplam 13 yıl hapis cezasına çarptırıldı. yasa numarası Yetkisiz tıbbi hataları düzenleyen 1219’. hapis cezası istendi.

Mahkeme iddianameyi kabul ederse Ayşe Özkiraz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu