Haber

Afet Beslenme Grubu’nun deprem bölgesinde beslenme hizmetleri devam ediyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenlere bugüne kadar yaklaşık 5,6 milyon bardak sıcak yemek, 1,2 milyon bardak çorba, 6 milyon litre su, 6,1 milyon ekmek ve 3 öğün yemek verildi. Türk Kızılayı koordinatörlüğünde Afet Beslenme Grubu tarafından gerçekleştirilir. 5 milyon ikram ile beslenme hizmeti verildi.

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen 10 ilde farklı noktalara aşevi, seyyar mutfak ve yemek araçları yerleştiren Kızılay, depremzedelere desteğini sürdürüyor.

Kızılay, 4 bini profesyonel, 14 bini gönüllü olmak üzere 18 bin çalışanıyla sarsıntı bölgesindeki yaraları sarmaya çalışıyor.

Ağırlıklı olarak depremzedelerin beslenme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik faaliyetler yürüten Kızılay, arama kurtarma ekipleri ile diğer çalışan ve gönüllülere de gıda takviyesi yapıyor.

Kızılay koordinasyonunda koordine edilen Afet Besleme Kümelenmesinde yer alan kurum, kuruluş ve derneklerin kapasiteleri ile birlikte 5 aşevi, 199 portatif mutfak, 86 yemek aracı, 5 portatif fırın ve 21 sahra mutfağı saat 12.00 prestiji ile bölgede hizmet vermektedir. .

Afet Beslenme Kümelenmesi bugüne kadar yaklaşık 5,6 milyon bardak sıcak yemek, 1,2 milyon bardak çorba, 6 milyon litre su, 6,1 milyon ekmek ve 3,5 milyon yemek malzemesi ile beslenme hizmeti verdi.

merzifon-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu