Haber

Bartın’da sel felaketi sonrası temizlik çalışmaları sürüyor

Bartın’da 200’den fazla işyerinin sular altında kaldığı Atılım Sanayi Sitesi’ndeki atölye ve iş yerlerinde temizlik çalışmaları devam ederken, sanayi sitesi çevresindeki dere yatakları iş makineleriyle genişletiliyor.

Bartın’da 9 Temmuz Pazar günü meydana gelen sel nedeniyle 200’den fazla iş yerinin etrafındaki dere yataklarının taşması sonucu 200’den fazla iş yerinin sular altında kaldığı, 50’den fazla çalışanın mahsur kalan binalardan helikopterle kurtarıldığı Atılım Sanayi Sitesi’nde temizlik çalışmaları devam ediyor. ve inşaat makineleri. Temizlik çalışmalarını hızla sürdüren işyeri sahipleri ve çalışanları, yeniden üretime başlamak için gün sayıyor.

Sanayi sitesi çevresindeki dere yataklarında Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait iş makinaları ile genişletme ve derinleştirme çalışmaları yapılıyor.

Sanayi sitesinde 60 kişinin çalıştığı kauçuk işletmesinin temsilcisi Özkan Özdemir, “9 Temmuz’da afet yaşadık. Yaklaşık yarım saat içinde sel oldu. Bu anlamda tesisimiz sular altında kaldı. 80 santimetre ile 1 metre arasında.Tüm makine, teçhizat ve kesimlerimizle birlikte.”Proje bazında 7-8 günlük bir sürecimiz var. Tesisimizi ancak bu aşamada çamurdan kurtarabildik. Şu anda makineleri tekrar ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Görüyoruz ki önümüzde yaklaşık 10 gün daha var. Aşama aşama makinelerimizin tekrar kontrolleri, temizlikleri ve devreye alma süreçleri devam ediyor.”En kısa sürede üretime tekrar başlamayı hedefliyoruz” dedi.

Atılım Sanayi Sitesi’nde sel anı iş yerlerinin güvenlik kameraları tarafından kaydedilirken; İş yerlerini dolduran selin makine, tezgah, masa, malzeme ve eserleri sürüklediği anlar saniye saniye kameralara yansıdı. – BARTIN

aslanapahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu